İstanbul Kadıköy’de ev kiralamak için 5 neden

Son yıllarda Beyoğlu’nun eski günlerinden giderek uzaklaşmasıyla birlikte, gençliğin büyük bir bölümü Kadıköy’ü tercih etmeye başladı. Hem eğlence hem de huzurlu vakit geçirmek isteyenlerin yeni adresi Kadıköy’ün sahilleri ve ilçe içindeki mekanlar olmaya başladı. Bu durum zaten bölgede oldukça pahalı olan ev kiralarını iyice artırmış durumda.

İstanbul Kadıköy’de ev kiralamak için 5 neden

Marmaray ve Avrasya Tüneli gibi yeni ulaşım yatırımlarıyla Avrupa Yakası’na bağlantısı iyice kolaylaşan Kadıköy, gün geçtikçe daha fazla cazibe merkezi haline geliyor.

Anadolu Yakası’nın da ulaşım merkezi olan Kadıköy’e, yakanın tüm ilçelerinden bir ulaşım alternatifi bulabilmek mümkün. İlçenin kuzeydoğusunda yer alan Fikirtepe semtinden başlayan kentsel dönüşüm hareketiyle birlikte, lüks rezidans ve konutların da sayısı artmaya başladı. Çevresine konuşlanan yeni alışveriş merkezleriyle de birlikte Kadıköy’ün geleceği oldukça parlak görünüyor.

Yapılan araştırmalar sonucunda ilçe sakinlerinin de kendini oldukça güvende hissettiği Kadıköy, konumu itibariyle İstanbulluların elinde kalan yegane yerlerden biri. Eğer bu aralar evinizden çıkıp artık Kadıköy’de yaşamayı planlıyorsanız, sizlerin bu isteğine destek olabilecek 5 nedeni sıralıyoruz.

Bu arada evinizden çıkarak taşınacağınızı bize bildirerek gelir elde edebileceğinizi biliyor musunuz? Yapmanız gereken evinizden çıkmadan önce kayıt olup, bize haber vermek. Bu sayede çıkacağınız eve kiracı bulunmasına aracılık edebilir, bu buluşmadan komisyon kazanabilirsiniz.

Detaylı bilgi için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. İstanbul’un her yerinden kesintisiz toplu ulaşım Kadıköy öyle bir hal aldı ki İstanbul’un bir ucu olan Beylikdüzü’nden, diğer ucu Pendik’e kadar her noktasından trafiğe takılmadan ulaşabilmek mümkün. İster Pendik’ten metroya binin, isterseniz de Beylikdüzü’nden Metrobüs’e.

Eğer deniz yolculuğunu seviyorsanız Beşiktaş ve Eminönü’nden kalkan vapurları; Bakırköy, Bostancı ve Bakırköy’den ise deniz otobüsünü tercih edebilirsiniz. Trafik benim için sorun değil diyorsanız da Anadolu Yakası’nın neredeyse tamamı, Avrupa Yakası’nın ise bazı noktalarından otobüs ve dolmuşları kullanabilirsiniz. Hatta yakın zamanda açılacak olan Halkalı - Gebze arası kesintisiz raylı sistem ulaşımıyla da, şehirlerarası hızlı trenlere Kadıköy’den binebilmek de mümkün olacak. Yani açıkçası Kadıköy, İstanbul’un gelecekteki en önemli toplu ulaşım hub’larından biri olacak.

Huzur bulabileceğiniz noktalara yakınlık İstanbul’un en huzurlu noktalarından biri olan Moda Sahili, Kadıköy’ü farklı kılan yerlerden biri. Deniziyle iç içe olan Kadıköy’deki her noktadan denizin huzurunu hissedebilmeniz mümkün. Ek olarak Caddebostan’dan, komşu ilçe Maltepe’ye; hatta Tuzla’ya kadar kesintisiz uzanan sahil şeridi de Kadıköy’ü, İstanbul’un deniziyle en bütün ilçesi haline getiriyor.

Günlük hayat ve eğlence bir adım uzağınızda eğlenceyle bütünleşik ara sokaklar, restoranlar ve yeme-içme noktalarının çeşitliliği, Kadıköy’ü farklı kılan bir başka detay. Evinizden adım attığınızda yapabileceğiniz çok fazla alternatif bulunuyor. Açık hava cadde alışverişlerini sevenler için Bağdat Caddesi, her şeyi bir arada bulmak isteyenler içinse Tepe Nautilus ve Akasya gibi büyük alışveriş merkezleri sizleri bekliyor. Eğer bunlar yetersiz geliyorsa, zaten İstanbul’da diğer istediğiniz noktalara ulaşmanız çok kolay. İstediğiniz zaman çıkıp başka yerlere de gidebilmeniz mümkün.

Yani özetle, yeni kiralayacağınız evi Kadıköy’de bulmak gibisi yok!